5 série

5x01 Stewie miluje Lois

Peter jde na prohlídku prostaty a zdá se mu že ho doktor chce zneužít. Pozve ho za to k soudua obviní za znásilnění.. Mezitím se Stewie upne na Lois a nechce se od ní odtrhnout ani na vteřinku. Lois už toho má pokrk a snaží se ho ignorovat, což není tak lehké.  

5x02 Fotr Tucker

Griffinovi jdou na leteckou Show na které zaměstanjí Briana jako hlasatele. Později se Peter dozví že se jeho rodiče rozvádějí a že matka chodí s moderátorem zpráv Tomem Tuckerem. Peter se s ním hodně sblíží, ale jeho matka chce od něho odejít a to Peter nechce dopustit.

5x03 Zlo přichází do Quahogu

Rodiče Meg povolí koupit si auto, protože Peter zase zapoměl Meg vyzvednout z kluziště. Jenže Peter namísto auta koupí tank a nechá si ho pro sebe. Aby si mohla Meg koupit svoje vysněné auto začne dělat v supermárketu, který později zničí Stewie a Brian tankem, protože nedbali na životné...

5x04 Zachraňte vojína Briana

Stewie zapíše sebe a Briana do armády. Stewiemu se tam zalíbí, ale Brian by nejraději odtamtuď vypadnul což se mu nepodaří a vyšlou jich do Iráku. Mezitím Chrise vemou do Punk Rokové kapely. Stane se z něj drzý puberťák se vzhledem Metalového maniaka, což se Lois vůbec nelíbí.  

5x05 Hloupá, až se tají dech

Tato část se začne netradičně. Při zpívání songu Peter spadne ze schodů. Quagmire donese ke Griffincovým rakety. Peter nějaké odpálí, ale roztrhá mu to prsty na ruce. Sebere si svoje prsty a nechá si je přišít. Večer jde Peter do pivovaru, kde pracuje, a opije se s kamarády.   

5x06 Do uší ne!

Lois začne ve škole učit sexuální výchovu, ale její hodiny narušuje Peter. Proto jí vyhodí a místo ní začne sexuální výchovu učit nějaký chlápek z kostela a nemluví jim samé nesmysly. Mezitím se snaží Stewie aby k němu nepřišla Zubní víla.  

5x07 Ženský svět podle Petera

Do města přijíždí Stewieho dávná láska Olivie. Dají se znovu dohromady a završí to svatbou ve které jich oddá plyšový Rupert.Jenže jí nachytá s cizím klukem a podpálí celý jejich kartónový dům i s Olivií.Mezitím se Peter snaží natočit svůj vlastní romantický film jménem Železná vagína.  

5x08 Zamilovaná Meg

Starosta West propustí všechny policysty z města a místo ně najme Petera, Quagmiera a spol. Mezitím má Meg školní večírek a nikdo s ní nechce jít. Obětuje se Brian, ale Meg si myslí že se do ní zamiloval, což je přesný opak a unese ho...  

5x09 Ruperte, kde jsi ?

Griffinovci prodávají své staré věci. Brian prodá Stewieho macíka Ruperta za 1 dolar. Peter najde staré rukavice a se svým autem spraví kaskadérský kousek. Joe mu zaňe vezme řidičský průkaz. Proto mu Meg začne dělat osobního řidiče.  

5x10 Peter a jeho otec

Meg má za týden narozeniny. Stewie se stane párty manažerem. Peter chce objednat dort, ale neví kolikáté narozeniny Meg bude mít. Když se zeptá Lois na její věk, také neví. Je jim to trapné, ale zeptají se jí a zjistí, že bude mít sedmnáct.

5x11 Život snědého playboye

Peter si jde s kamarády zahrát golf a vezme i malého Stewieho. Peter ho nenatře krémem a Stewie se opálí. Starý úchylák Herbert zruší Chrisovu donášku novin, protože nyní mu nosí noviny nový chlapec Kyle. Chris se pohádal s Kylem, protože mu krade zákazníky, a Kyle ho udeří.

5x12 Letiště ´07´

Peter chce jít na festival vidláků a proto si koupí novou dodávku a sleduje televizní programy, které sledují jen "vidláci". Při couvání narazí do Quagmireovho auta. Jelikož Quagmire pracuje jako pilot na letišti, Peter ho tam odveze. Peter kouká ,že se tankuje nafta do letadla a tak si myslí, že...

5x13 Peter, Bill, Lois a ti druzí

Bývalý prezident Bill Clinton přijede do Quahogu. Brian vykonává potřebu na zahradě, a proto Lois chce, aby se konečně naučil používat záchod. Peter si uvědomí, že nemá kondici a začne chodit do posilovny. Limuzína bývalého prezidenta dostane defekt před Petrova domem. Peter, že si o sobě myslí, že...

5x14 Peterova žrádelna

Jelikož Peter pokaždé zničí svůj oblek, Lois rozhodne, že mu ho koupí v Second-hand. Avšak Peterovi se zalíbí červené flanelové pyžamo, které začne nosit i do práce. Zjistí, že když tře nohy po koberci a dotkne se někoho, "kopne" ho statická elektřina, a tak terorizuje svou rodinu.

5x15 Kluci pláčou

Na dveřích kostela je upozornění, že se hledá nový klavírista. Jelikož Lois umí hrát na klavír, zkusí štěstí a dostane to místo. Lois rozhodne, že budou každou neděli chodit do kostela. Hladový Stewie sní během mše oplatky a napije se vína.  

5x16 Kam s ním?

Lois přinutí celou rodinu, aby šli na balet. Chrisovej škole snížili rozpočet kvůli špatným výsledkům školy a proto mají staré učebnice. Ředitel má jedno řešení na zlepšení situace, a to vyhodit najhloupejšího žáka, tedy Chrise.

5x17 Ať žije korupce

Griffinovci jdou přes víkend na chatu, kterou jim půjčil Glenn. Při koupání v jezeře jim začnou vypadávat vlasy. Může za to Quahogská rafinérie. Lois jde za starostou a řekne mu, co právě viděli. Starosta ale o tom ví a sám to schválil. Rozhořčení Lois se rozhodne kandidovat za starostku.

5x18 Mladí a divocí

Peter si uvědomí, že během svého mládí chodil po celý čas jen s Lois a proto by chtěl mít znovu osmnáct. V baru při odebrání televizoru spadne barman na zem a hned se tam zjeví Smrt. Peter ji poprosí, zda by jej mohla vrátit zpět v čase. Smrt to umožní Petrovi a Brianovi, ale jen na jednu noc....